نتایج جستجو برای عبارت :

بیش از 30 عامل بخشش و مغفرت الهی

کاش درماه مبارک مغفرت حاصل شود/بخشش ایزدفراوان بهرما کامل شود/درتکاپوی حقیقت جنگ با شیطان خوش است/بابصیرت بر مقام بندگی نائل شود/زمزم دلدادگیها سوی آل مصطفاست/عشق زیبای ولایت گوهر محفل شود/حیدری کن قلب وجانت اندراین ماه صیام/باعلی کشتی دینت راهی ساحل شود/وقت افطار وسحرها اشک بااخلاص ریز/در نماز وروزه خود همنشین دل شود/شوق آزادی جان است از جهنم شیعه را/نقشه شیطان ودشمن بهراو باطل شود/کاش مهدی ازظهورش یک نشانی آورد/ناگهان وقت حضور حجت عادل ش
فردی که رویکردی کاسبکارانه دارد، وقتی قرار باشد ببخشد و در مقابل نستاند، حس می‌کند فریب‌ خورده و مغبون شده است. ولی برای انسان رشدیافته‌ی «مولد» بخشش نشانه‌ی قدرت، ثروت و وفور است. فرد با عمل بخشش، زنده بودن خویش را به بیان می‌آورد و آن را تقویت می‌کند. 

«انسانی که می‌بخشد، چیزی را در انسانی دیگر می‌آفریند و آنچه بدین ترتیب آفریده شده، دوباره به سوی خودش بازمی‌گردد؛ فرد در بخشش حقیقی، نمی‌تواند آنچه را که به او بخشیده می‌شود نپذیرد
خداوندا...
همان گونه که چشم هایمان را از خواب بیدار کردی...
قلب های ما را از غفلت بیدار کن...
و همان گونه که جهان را به نور صبح منور گرداندی...
زندگی مان را به نور هدایت منور بگردان...
خداوندا...
بنویس برای ما پاک شدن گناهان و پوشش عیوب و نرمی قلوب و بر طرف شدن غم ها و آسان شدن کارها را...
خداوندا...
صبح مان و روزمان را سرشار از خیر و بخشش و مغفرت و توفیق و استواری و استقامت بر صراط بندگی ات قرار بده...
دوستان عزیز شکرگزار ازشما دعوت میکنم فایل های تصویری مربوط به بحث بخشش را بدقت مشاهده کنیدوبترتیب نگاه کنید.دراین فایل های تصویری خانم دکتر حشمتی ازلزوم بخشیدن افراد ومراحل آن را باصبر وحوصله ومثال توضیح میدهد بطوری که برای همگان قابل فهم است. 
مسیر دسترسی به فایل ها: پیوندها،صندوق بیان،ویدیوها،بخشش
احساس ناتوانی و فشار برای بخشش خیانت یکی از عمده‌ترین مشکلاتی است که می‌تواند فرد خیانت دیده را به شدت بیازارد و او را در مشکلات مرتبط با سلامت روان نظیر افسردگی و اضطراب درگیر کند. ناتوانی در بخشش فرد مقابل نه تنها به کسانی که تصمیم می‌گیرند به زندگی مشترک خود ادامه دهند آسیب می‌رساند بلکه حتی می‌تواند بعد از طلاق و جدایی نیز سازگاری با شرایط جدید را دشوارتر کرده و احساسات ناخوشایند زیادی را به همراه بیاورد. در حقیقت بخشش مسئله‌ای‌ اس
بخشش خیانت چه زمانی لازم است؟ اگر همسرتان در زندگی به شما خیانت کند چه واکنشی از خودتان نشان می‌دهید؟ مورد خیانت واقع شدن یک تجربه آسیب زا است که موجب از بین رفتن اعتماد در روابط بین فردی می‌شود. خیانت تأثیرات منفی عمیقی در تمام ابعاد زندگی به دنبال خواهد داشت. یکی از موضوعات مهم در بحث خیانت، بخشش خیانت می‌باشد. زمانی که خیانت رخ می‌دهد در ابتدای امر موضوع بخشش غیر ممکن به نظر می‌رسد زیرا فردی که مورد خیانت واقع شده است از درد شدیدی رنج
راه بخشش دیگران
الف) آثار و فوائد عفو و بخشش
هرگاه عفو و گذشت های بزرگوارانه و چشم پوشی­های کریمانه، به شیوه­ای آگاهانه انجام بگیرد، برکت ها و سازندگی­های فراوانی را به همراه خواهد داشت که در اینجا به برخی از آنها اشاره می­کنیم:
ادامه مطلب
.باسمه تعالی
احکام اسلامی
قصاص
غزل۶
تلافی کردن ِ عین عمل، حکم ِ قصاص است
اگرچه عفو و بخشش، بهتر از کین و تقاص است
اگر فرهنگ ِ بخشش در جهان یابد تسرّی
مصفا می شود دنیا، جمالش بی خصاص است
سروده شده توسط
علی رجالی و حسن میرزایی
«٢٨٥»آمَنَ‌ الرَّسُولُ‌ بِما أُنْزِلَ‌ إِلَیْهِ‌ مِنْ‌ رَبِّهِ‌ وَ الْمُؤْمِنُونَ‌ کُلٌّ‌ آمَنَ‌ بِاللّهِ‌ وَ مَلائِکَتِهِ‌ وَ کُتُبِهِ‌ وَ رُسُلِهِ‌ لا نُفَرِّقُ‌ بَیْنَ‌ أَحَدٍ مِنْ‌ رُسُلِهِ‌ وَ قالُوا سَمِعْنا وَ أَطَعْنا غُفْرانَکَ‌ رَبَّنا وَ إِلَیْکَ‌ الْمَصِیرُ پیامبر به آنچه از سوى پروردگارش بر او نازل شده ایمان دارد و همه مؤمنان(نیز)به خدا و فرشتگان و کتاب‌ها(ى آسمانى)و فرستادگانش ایمان دارند(و مى‌گویند:)ما م
ترافیک اول جاده چالوس؛ صبحانه نخورده و ضعف زده و خواب آلود سر ظهر در حالی که رله های فیوز سوخته بود و کولر هم کار نمیکرد؛ گفت اصلا قابل بخشش نیست 
گفتم اتفاقا یکبار نبخش. اصلا اونی که گفته " لذتی که در بخشش هست در انتقام نیست " لذت انتقام رو تجربه نکرده بوده. 
بد بودن گاهی چقدر خوبه. اگر فقط در حد روایت و حرف باشه، نه بیشتر.
به گزارش خالدنیوز
به نقل از ایمنا، حجت الاسلام علیرضا قاسمی ظهر امروز در خطبه های نماز
جمعه شهر بادرود اظهار کرد: اولین عامل سعادت و خوشبختی انسان عفت و
پاکدامنی است که نمونه کامل آن در حضرت یوسف پیامبر است، دومین عامل سعادت و
سیادت ادب و تربیت صحیح است و سومین عامل جود و بخشش و چهارمین عامل عقل
است. 

خطیب جمعه بادرود افزود :
ادامه مطلب
در دعای افتتاح می خوانیممن یقین دارم که تو ارحم الرّاحمین هستی در وقت عفو و رحمت!ماه مبارک رمضان!!!ماه مغفرت است، یعنی هرکس طلب مغفرت کند او را کریمانه می بخشی!ماه برکت است، یعنی می توانیم برکه ای از خوبی ها و فضایل اخلاقی برای خود محیا کنیم که در طول سال هم جاری باشد.!خدایا!!! ای کاش در شب های قدر، الباقی غیبت امام زمان(عج) را هم بر ما می بخشیدی!  اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
آدم ها می آیند و می روند و غوغا به پا می کنند . گاهی آنقدر غرق نداشته های خود می شوند که تمام حق تو را به جای حق خودشان طلب می کنند و گاهی آنقدر دارا می شوند که بذل و بخشش های بی مورد می کنند به حدی که دیگران بخشش را وظیفه ای می دانند که در قبال آنها به روی شانه ات مانده. هم مورد اول به دوش انسان سنگینی می کند و مورد دوم 

ادامه مطلب
دعای روز چهاردهم ماه مبارک رمضان
ای آنکه پرده‌پوشی و غفرانت خطاهایم را پوشانده! اگر نبود مغفرت و بخشش تو، گناهانم مرا رسوا می‌ساخت و آنگاه بود که حتی عزیزانم مرا از خود طرد می‌کردند. ای آنکه آبروی بندگانت را خریده‌ای! به‌فضل خود لغزش‌هایم را از نامهٔ اعمالم پاک کن و مرا به‌خاطر آن‌ها مورد بازخواست قرار مده و توفیق آن ده که آثار خطا و گناه از صفحه ضمیرم نیز پاک شود.الهی با امید به بخششت، همزبان با روزه‌داران، تو را می‌خوانم: «اللَّهُمَّ
                      *به هواپیمای ماه مبارک رمضان خوش آمدید*
شماره ی پرواز:1440 هجری
آغاز پرواز: روز سه شنبه 17 اردیبهشت
مدت پرواز 30: روز
به مقصد مغفرت و رضایت خدا ست
و در طول روز 15 الی 16 ساعت پرواز خواهیم داشت...
!!!در طول پرواز سیگار کشیدن و گناه کردن باهر وسیله ای ممنوع می باشد!!!
از مسافرین محترم خواهشمندیم کمربند ایمان وپرهیزکاری خود را در طول پرواز بسته نگه دارند
خلبان پرواز قرآن کریم وتمامی فرشتگان سفر خوشی را به مقصد که همان مغفرت ورضایت خ
زیباترین بهانه بخشش بنده استاین عفو شما چقدر زیبنده استتو خود کمال مهری ومهر از تو وام داراین نام چقدر بهر توبرازنده استکار خوب تو پاداش ها داردگرچه شیطان کمی فریبنده‌ استپس ببخش تا خدا شود راضیاز کسی که خودش پرستنده استتا نگویند آدمی زادگان باهمچه لجوج است وغد و یک دنده استدر آسمان فرشتگان خدا ذکر کننداو شریف ست چقدر بخشنده استلطفی که می کنی  کسر شأن تو نیستاین حس بخششت درخشنده استخیر خواهی تان اجر اخروی داردگرچه کوتاه ذهن بیننده استنز
آدم ها می آیند و می روند و غوغا به  پا می کنند . گاهی آنقدر غرق نداشته های خود می شوند که تمام حق تو را به جای حق خودشان طلب می کنند و گاهی  آنقدر دارا می شوند که بذل و بخشش های بی مورد می کنند به حدی که  دیگران بخشش را وظیفه ای می دانند که در قبال آنها به روی شانه ات مانده. 
هم مورد اول به دوش انسان  سنگینی می کند و مورد دوم . 
شاید این ما هستیم که حدود دیگران را در مواجهه با  خود تعریف می کنیم . این ما هستیم که مرز های زندگی خود را تعریف می کنیم. 
گذش

دعا برای دیگران
آیت اللَّه العظمی آقای بهجت فرمودند: مرحوم آقا سید مرتضی کشمیری قبل از اذان صبح به صحن مطهّر حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام مشرّف می‌شدند و آن زمان صحن مدرسه علمیه ای به نام مدرسه مرتضوی بوده است، ایشان به طلبه ای که در طبقه فوقانی ساکن بوده، فرموده:
 سلمان و ابوذر را دعا مکن، یعنی در نماز وتر که طلب مغفرت برای دیگران مستحبّ است، اکتفا به آنان مکن.
 آیت اللَّه بهجت فرمودند: دیگران به دعا و طلب مغفرت، محتاج تر از شایستگان
توافق کردیم که از هم جدا بشویم  و توافق نمودیم که مهریه از طرف همسر بخشیده شود چه متنی را میتوانیم تنظیم نمائیم که در روند طلاق ادعا یا مشکلی ازطرف همسرم ایجاد نشود. متشکرم.

باسلام شما میتوانید در دفتر اسناد رسمی اقرار به بخشش مهریه و غیر قابل رجوع بودن مهر نمایید

منبع: سایت وکالت دادراه
:بزرگی گوید؛
گذشته هایت را ببخش زیرا که آنها همچون کفشهای کودکیت نه تنها برایت کوچکند بلکه تو را از برداشتن گامهای بلند باز می دارند.لذاهم چنانکه زکات بدن روزه است،زکات روزه هم اخلاق خوش است و اخلاق خوش زمینه ای برای بخشش هاست. اخلاق بد همه را فراری می دهد. رمضان فرصت بخشش هاست
.التماس دعا
آماده شدن برای ورود به ماه رمضان

در ماه رمضان زیاد دعا بخوانید و استغفار کنید

قبل از
ورود به ماه رمضان که ماه بخشش و استغفار می باشد، بهتر است با بخشیدن
دیگرانی که در حق ما ظلم و یا بی مهری روا داشته اند، خود را آماده پذیرایی
از بخشش خداوند نماییم.
ماه مبارک رمضان
دل در دل عارفان و سالکانی نیست که کل سال
را به انتظار این روز ها نشسته اند. شب های بلند عبادت و دستهایی که به
سوی ماه بلند می شود، این روز ها سوژه لبخند فرشتگانی است
سلام...
چند وقت پیش می خواستیم از طرف بسیجمون یه غرفه بزنیم توی پنج شنبه بازار...
می خواستیم چادری بزنیم و یک بخشش رو برای نقاشی کودکان قرار بدیم و یک بخشش رو هم میز و صندلی ای بگذاریم و پاسخگوی مسائل شرعی یا مشاور خانواده بیاوریم...
برای این که ایده و پیشنهادات بیشتری دریافت کنم، با یکی از بروبچ فرهنگی پایگاه بسیج مسکن مهر این طرح رو در میان گذاشتم...
این دوست عزیز ما چیز هایی گفت که بسیار بسیار" برایم مفید واقع شد. و حتی من را از این طرح منصرف کرد(
مفهوم لغوى و شناسنامۀ عسل
عسل در فرهنگ واژگان و قاموس‌هاى معتبر عربى به فارسى سره به معناى انگبین آمده است که بیانگر مادۀ شیرینى است که به وسیلۀ زنبور عسل از شیرۀ گل‌ها و شهد گیاهان فراهم شده و پس از تغییر و تحول در خانه‌هاى موم « کندو» انباشته مى‌شود.
واژۀ عسل فقط یک بار در قرآن آمده است:
وَ أَنْهٰارٌ مِنْ خَمْرٍ، لَذَّةٍ لِلشّٰارِبِینَ وَ أَنْهٰارٌ مِنْ عَسَلٍ مُصَفًّى [سوره‌محمد/ آیۀ 15].
کتاب قاموس قرآن تألیف سیدعلى‌اکبر قرشى چاپ دارا
دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان
الهی! ای آنکه نسبت به بندگانت دارای حلم و بخشش هستی و ای آنکه نسبت به توبه‌کنندگان مشتاقی! در این ضیافت که سفره‌اش را بر بندگان خود گسترده‌ای، توبه‌ای واقعی روزی‌مان کن؛ آنسان که راه برگشت در پیش نگیریم. ای بخشندهٔ مهربان! امید به رحمتت این سخن را در گوش دلمان زمزمه می‌کند که «صد بار اگر توبه شکستی، باز آی». یاری‌مان کن که نه از ناامیدان درگاهت باشیم - در این صورت خسارت‌زده خواهیم بود - و نه چنان باشیم که امید
حضرت محمد صلی الله علیه و آله:
(رمضان) ماهی است که ابتدایش رحمت است و میانه اش مغفرت و پایانش اجابت(دعا) و آزادى از آتش جهنم.
الکافی، جلد4، صفحه67
پ.ن: امروز یازدهم ماه مبارک رمضانه، یک سوم ماه گذشت... نمیدونم تا چه حد تونستیم از این ماه عزیز که حضرت فرمودند ماه رحمت و مغفرت و رهایی از آتش جهنم هست، استفاده کنیم؟! ایکاش کمی ایمانمون، باورهامون و معرفتمون و اعمال و رفتارمون رشد کرده باشن و غفلت و نادانی باعث نشه از برکات عظیم این ماه عزیز بی نصیب بش
(رمضان) ماهی است که ابتدایش رحمت است و میانه اش مغفرت و پایانش اجابت(دعا) و آزادى از آتش جهنم.
الکافی، جلد4، صفحه67
دلنوشت: امروز یازدهم ماه مبارک رمضانه، یک سوم ماه گذشت... نمیدونم تا چه حد تونستیم از این ماه عزیز که حضرت فرمودند ماه رحمت و مغفرت و رهایی از آتش جهنم هست، استفاده کنیم؟! ایکاش کمی ایمانمون، باورهامون و معرفتمون و اعمال و رفتارمون رشد کرده باشن و غفلت و نادانی باعث نشه از برکات عظیم این ماه عزیز بی نصی
میگن شب قدر شب بخشش هم هست
توی تنهایی شبانه خودم فقط یک لحظه دقیقا یک لحظه خواستم به بخشش فکر کنم ولی بی نتیجه بود
اینگار خود خدا پشت هم توی گوشم بهم میگفت : احمق ...!!! تو به من قول دادی
راست میگفت. تو شب های قدر پارسال بهش قول دادم. قول دادم زمانی به بخشش فکر کنم که ده تا چیز رو درست کرده باشم.
تو این یک سال به نصف قولم عمل کردم. نصف دیگه شاید چند سال طول بکشه. نه چند سال ذلت بار، بلکه قراره با کمک خودش با افتخار طی بشه.
بخشش نیازمند مرور گذشته هست. گذ
1⃣تمدید بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش در اسفند سال ۹۸ ( تولیدی ها ۹۰ درصد و سایر مودیان ۸۰ درصد ) تا پایان خرداد ۱۳۹۹
2⃣چنانچه برگ مالیات قطعی مودیان از ۱۲ بهمن ۹۸ به بعد ابلاغ شود و مودی نسبت به پرداخت مالیات و جرائم غیرقابل بخشش تا پایان خرداد ۱۳۹۹ اقدام نماید ، مشمول بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم خواهد بود
3⃣لغو هیات های حل اختلاف مالیاتی در بخش اشخاص حقیقی ( همه ی منابع ) تا پایان سال ۱۳۹۸ و ادامه جلسات به سال ۱۳۹۹ موکول می گردد
ادامه مطلب
فیلم فقط بخشش (Just Mercy) داستان واقعی وکیل حقوق مدنی برایان استیونسون و مبارزه او برای جلوگیری از اعدام یک مرد بی گناه است.
فقط بخشش فیلمی‌مصرانه، جسور و قدرتمند است که توسط بازیگران درجه یک هدایت می‌شود. اگرچه این فیلم وقایع را بیش از 25 سال پیش را به تصویر می‌کشد، اما فیلم محصول سال 2019 است.
اضطراری ترین موکل او وی والتر مک ملیان (با بازی جیمی‌فاکس) معروف به جانی دی است که به دلیل پاپوشی که برایش دوخته شده به جرم قتل یک دختر سفید پوست نوجوان محک
سیستم عامل ویندوز ۷ (Windows 7) نام هفتمین سیستم عامل شرکت مایکروسافت است که بعد از سیستم عامل ویندوز ویستا ارائه شد. در واقع می توان گفت که این سیستم عامل ارائه شده است تا تمامی نقص های موجود در سیستم عامل ویندوز ویستا را برطرف کند و تجربه خوشی برای کاربران و طرفداران محصولات شرکت مایکروسافت باشد. به دلیل قدرت بالا و انعطاف پذیری، این سیستم عامل توانسته به عنوان یکی از پرطرفدارترین سیستم عامل های موجود مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.
در این ف
امشب،شب لیلة الرغائب است.
کلمهٔ «رغائب» جمع «رغیبه» است و به دو معنا بکار رفته است:
یک- به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است . بنابر معنای اول، «لیلة الرغائب» شبی
است که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن در نزد بندگان بسیار است و بندگان خدا در این
شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند.
دو- به معنای عطا و بخشش فراوان است. بر پایهٔ معنای دوم، «لیلة الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار
است و بندگان با رو آوردن به

بسم الله
ای که برای هر خیری به او امید دارم،
و از خشمش در هر شری ایمنی جویم،
ای که می دهد (عطای ) بسیار در برابر (طاعت ) اندک،
ای که عطا کنی به هرکه از تو خواهد،
ای که عطا کنی به کسی که از تو نخواهد،
و نه تو را بشناسد،
از روی نعمت بخشی و مهرورزی،
عطا کن به من به خاطر درخواستی که از تو کردم،
همه خوبی دنیا و همه خوبی و خیر آخرت را،
و بگردان از من به خاطر همان درخواستی که از تو کردم،
همه شر دنیا و شر آخرت را،
زیرا آنچه تو دهی چیزی کم ندارد،
بیفزا بر من از
7سال با یک مرد معتاد زندگی کردم تمام وسایل زندگیم رو فروخت در این بین دوست همسرم گفت از ش جدا بشم وایشون هم از همسرش جدا میشه وبا هم زندگی کنیم قبول نکردم با همسرش از من اخازی کردند ومنم برای حفظ آبروم در محل کارم 6میلیون پول دادم این موضوع را خانواده ی همسرم فهمیدند ومجبور شدم با بخشش مهریه طلاق بگیرم بعد از مدتی همسرم که ترک کرده بودخواست که برگردم منم برگشتم یک سال خرج زندگیش رو دادم ولی بازم به مواد برگشته میخوام طلاق بگیرم وقتی فهمیدتهدی

درگذشت مرحومه هاجر آخوندی(همسر مرحوم کربلایی میرزا مسیح) را خدمت خانواده محترم آخوندی و فامیل وابسته تسلیت عرض نموده از درگاه خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبر و شکیبایی آرزومندیم.  خداوند بیامرزد   روحش شاد 

الکافی، جلد4، صفحه67

پ.ن: سلام خدمت دوستان عزیز؛ پس از مدتها تاخیر وبلاگم رو به روز میکنم، امیدوارم با یه روحیه و انگیزه جدید مطالبم رو به اشتراک بذارم. شمام دعا بفرمایید...
امروز یازدهم ماه مبارک رمضانه، یک سوم ماه گذشت... نمیدونم تا چه حد تونستیم از این ماه عزیز که حضرت فرمودند ماه رحمت و مغفرت و رهایی از آتش جهنم هست، است
الکافی، جلد4، صفحه67

پ.ن: سلام خدمت دوستان عزیز؛ پس از مدتها تاخیر وبلاگم رو به روز میکنم، امیدوارم با یه روحیه و انگیزه جدید مطالبم رو به اشتراک بذارم. شمام دعا بفرمایید...
امروز یازدهم ماه مبارک رمضانه، یک سوم ماه گذشت... نمیدونم تا چه حد تونستیم از این ماه عزیز که حضرت فرمودند ماه رحمت و مغفرت و رهایی از آتش جهنم هست، است
یک شرکت تجاری آلمانی است که در سال 2005 از سیستم عامل openSUSE به عنوان یک سیستم عامل غیر تجاری متن باز و جمعی، رونمایی کرد. در طی مدتی با کاربران لینوکس ایرانی و انگلیسی زبان که در ارتباط بودم، اولین سوالشان تلفظ صحیح این نام بود . یک شرکت تجاری آلمانی است که در سال 2005 از سیستم عامل openSUSE به عنوان یک سیستم عامل غیر تجاری متن باز و جمعی، رونمایی کرد.
ادامه مطلب
سیستم عامل ویفیند
سیستم عامل ویفیند توسط مهدی فرشی از سال 1396 تا سال 1398 ساخته شده است .
این سیستم عامل می تواند به جای سیستم عامل های گروه ویندوز ساخته شده توسط شرکت مایکروسافت بر روی رایانه نصب شود.از جمله قابلیت های این سیستم عامل می توان به : فرمان صوتی -  امکان نصب برنامه های اندروید بر روی رایانه - قابلیت جستجو و یافت و متصل شدن به سایت های تحریم شده برای ایران
ادامه مطلب
سیستم عامل چیست:

سیستم عامل یکی از مهم ترین نرم افزار
های سیستمی است و سیستم یک برنامه سیستمی هستش که به محض شروع به کار
رایانه اجرا میشود.
سیستم
عامل مدیریت و کنترل سخت افزار واجرای برنامه ها رو به عهده دارد. مهم
ترین هدف سیستم عامل استفاده از رایانه برای کاربران را راحت و اسون کند .

انواع و معرفی سیستم عامل های مشهور کامپیوتر شخصی :

سیستم عامل یونیکس
:یک سیستم‌عامل چندوظیفگی و چند کاربره است که در سال ۱۹۶۹ به دست گروهی
از کارمندان
میکروتیک (به انگلیسی: MikroTik) یک شرکت در لتونی است که در سال ۱۹۹۶ برای توسعه روترها و سیستم‌های بی‌سیم ISP تأسیس شد.[۳] مهمترین محصول این شرکت سیستم‌عامل میکروتیک است. سیستم‌عامل میکروتیک مسیریابی است که با استفاده از هسته لینوکس ساخته شده‌است. سیستم‌عامل میکروتیک علاوه‌بر قابلیت نصب بر روی رایانه‌های خانگی، به صورت بسته نرم‌افزاری-سخت‌افزاری نیز ارائه شده‌است.[۴]
ﺳﺆﺍﻻﺕ ﻣﺴﺎﺑﻘﻪ ﺩﺭﺱ ﻫﺎﻳﻲ ﺍﺯ ﻗﺮﺍﻥ ﻫﻔﺘﻪ ﻧﻬﻢ ‏»
14 ﺁﺫﺭ 98
-1 ﻪ ﺍﻣﺮ، ﺯﻣﻨﻪ ﻋﻔﻮ ﻭ ﻣﻐﻔﺮﺕ ﺍﻟﻬ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﻣﻨﺪ؟
1 ‏) ﻮﺷﻤﺮﺩﻥ ﻨﺎﻩ
2 ‏) ﺑﺰﺭﺷﻤﺮﺩﻥ ﻨﺎﻩ
3 ‏) ﺗﻮﺟﻪ ﻨﺎﻩ
-2 ﺁﻪ 29 ﺳﻮﺭﻩ ﻋﻨﺒﻮﺕ، ﺍﺯ ﻪ ﺍﻣﺮ ﻣﺬﻣّﺖ ﻣﻨﺪ؟
1 ‏) ﻨﺎﻩ ﻋﻠﻨ
2 ‏) ﻨﺎﻩ ﻣﺨﻔ
3 ‏) ﻨﺎﻩ ﺷﺮ
-3 ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﻗﺮﺁﻥ، ﻪ ﺰ ﺩﺭ ﺮﻭﻧﺪﻩ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺛﺒﺖ ﻣﺷﻮﺩ؟
1 ‏) ﺍﺭﺗﺎﺏ ﻨﺎﻩ
2 ‏) ﺁﺛﺎﺭ ﻨﺎﻩ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
-4 ﺁﻪ 2 ﺳﻮﺭﻩ ﻣﺎﺋﺪﻩ، ﺍﺯ ﻪ ﺍﻣﺮ ﻧ
سیستم عامل لینوکس نیز همانند سیستم عامل های ویندوز و مک گاهی اوقات دچار مشکل میشود و بوت نمیشود. اگر شما نیز جزو کاربران توزیع اوبونتو از سیستم عامل لینوکس هستید و سیستم شما بالا نمیاید، این مقاله را مطالعه کنید.

ادامه مطلب
درگذشت مرحومه خیرالنسا رمضانی همسر کربلایی ابراهیم علیپور درگذشت نابهنگام مرحومه خیرالنسا رمضانی همسر کربلایی ابراهیم علیپور را به خانواده‌های داغدار تسلیت عرض نموده از درگاه خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبر و شکیبایی آرزومندیم 

حقیقت توسل
بخش چهارم

4- توسل به دعای صالحان
 قسمت دیگری از توسل آن است که انسان به ادعای فردی مومن متوسل شود و از آن شخص بخواهد که در حق او دعا کنند و وهابیان نیز مانند سایر مسلمانان توسل به ادعای زندگان را مشروع می‌دانند اما آنچه محل نزاع بین وهابیان و سایر مسلمانان است توسل به ادعای شخصی است که در عالم برزخ به سر می‌برد که وقت خابی آنان را شرک یا بدعت می‌دانند

اثبات مشروعیت توسّل به دعای پیامبر صلی الله در برزخ:
قرآن کریم در آیه ۶۴ سوره
امشب دلم همون نقطه همیشگی امامزاده اس،همون نقطه که سقف بالای سرم آسمون شب و نگاهم به گنبد امامزاده  بود ولی‌‌...
امشب از کنج اتاقم صدایت میکنم خدای جانم،
امشب تنهایی دعای جوشن کبیر میخونم ،امشب یه جمع سه نفر میشه مراسم دعای قرآن بر سَر...
 خدا جونم  و قتی فکر میکنم به مهربونیت ذهنم قفل میشه آخه اونقدر  بی نهایت خوب و مهربانید  که نوشتن ازش سخته.
امشب اولین شب قدر که من بهش میگم انتخاب واحد آسمونی. یه شب واسه طلب بخشش و  گفتن دعا ها و خواسته ها
ایران تنها کشوری است که با وجود اینکه کنوانسیون حقوق کودک را امضا کرده است، حکم اعدام را در مورد مجرمان زیر ۱۸ سال هم اجرا می‌کند. این کنوانسیون اعدام و حبس ابد غیرقابل بخشش را برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع کرده است.
ماده ۳۷ کنوانسیون بین‌المللی حقوق کودک صدور حکم و اجرای حکم اعدام، سلب حیات و حبس ابد غیرقابل بخشش را برای کودکان - تمامی افراد زیر ۱۸ سال - ممنوع کرده است. دستگاه قضایی ایران علی‌رغم ملزم بودن این کشور به رعایت این ماده، سن قانو
بخش مادربورد که مادر بوردهاست و بخشای دیگه روی اون سوارن.مهم ترین بخشش بایوسه.چرا؟چون نخستین کُدی است که هنگام روشن کردن سیستم اجرا می‌شود و وظیفه ابتدایی آن بارگذاری و آغاز کردن سیستم عامل است.ارتباط پردازشگر با ابزار خارجی (به جز در موارد معدود) توسط بایوس (BIOS) انجام می‌گیرد و در حقیقت بین پردازشگر و ورودی/خروجی‌ها همواره یک مدار واسط وجود دارد.پس عملا برای همینه که بهش میگن Motherboard یا Mainboard
*سعی کنید بعد از فهمیدن شرکت سازنده مادرب
سگ و گربه عامل انتقال سقط جنین
موش فاضلاب که دیگر نگو
جناق لوله کش فاضلاب عامل انتقال هر کوفت و مرض
سوسک حشره مفید و موثر برای مقابله با یزید زمان طراحی شده است که آب را از حلقوم وی می برید .
سوسک با لایروبی چاه ها تشنه می شود پس چرا آب از دستتان نمی چکد ؟
پشه این معجزه الهی خون را رقیق و از سکته مغزی و قلبی پیش گیری می کند دراکولا !
عامل هر کوفت و مرض گند آب :

1. آیا تعاون وهمکاری محدود به مکان خاصی می شود؟
تعاون، تنها به خانه و مدرسه و محلّه، محدود نمی‌شود. گاهی افراد نیکوکار در سطح جامعه به صورت فردی و گاهی به صورت گروهی به دیگران یاری می‌رسانند و کمک می‌کنند.
2. انفاق به چه معناست؟
افراد از طریق بخشش مال، علم، توانایی‌ها، و زمان عمر خود به کسانی که نیازمند هستند، یاری می‌رسانند. به این بخشش «انفاق» میگویند.
ادامه مطلب
گروه اول (کلاس ساعت 14 الی 16 روز پنجشنبه):
* گروه دوم هم در ادامه همین لیست آمده است
اصغری: 12 و 13
بارانی: 14 و 15
پاشایی: 16 و 17
پروانه: 18 و 19
توتون شناس: 20 و 21
جهان: 22 و 23
جوراب باف: 24 و 25
سرباز: 26 و 27
صادقی: 28 و 29
صدیق فرد: 30 و 31
عباسی: 32 و 33
فلاحت: 34 و 35
کاکه رشی: 36 و 37
مرادبگی: 38 و 39
مسلمی: 40 و 41
مغفرت جو: 42 و 43
منوری: 44 و 45

گروه دوم (ساعت 16 تا 18 روز پنجشنبه):
اولاد غفاری:7 و 8
باباپور:9 و 10
پوری:12 و 13
پیروزی فرد: 14 و 15
تبرک:16 و 17
حسن پور: 18 و 19
خضری پریسا: 20 و 21
خضری شادی: 22
سلام کردن در دین مبین اسلام یکی از مستحبات مؤکد است که خیر و برکات بسیاری در دنیا و آخرت برای مؤمنین به دنبال خواهد داشت به‌عنوان‌مثال در حدیثی از حضرت رسول صلی‌الله علیه و آله می‌خوانیم: «إنَّ مِن موجِباتِ المَغفِرَهِ بَذلُ السَّلامِ وَ حُسنُ الکلامِ؛ همانا یکی از موجبات مغفرت، سلام کردن و سخن […]
نوشته سلام کردن به نامحرم اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.

یک روز خانم مسنی با یک کیف پر از پول به یکی از شعب بزرگترین بانک کانادا مراجعه نمود و حسابی با موجودی 1 میلیون دلار افتتاح کرد. سپس به رئیس شعبه گفت به دلایلی مایل است شخصاً مدیر عامل آن بانک را ملاقات کند. و طبیعتاً به خاطر مبلغ هنگفتی که سپرده گذاری کرده بود، تقاضای او مورد پذیرش قرار گرفت. قرار ملاقاتی با مدیر عامل بانک برای آن خانم ترتیب داده شد. پیرزن در روز تعیین شده به ساختمان مرکزی بانک رفت و به دفتر مدیر عامل راهنمایی شد. مدیر عامل ب
روز خود را به غم هجر و فغان، شب کردمیاد ایوان نجف سوختم و تب کردمنکند دوست ندارد...؟! نکند رانده شدم...؟!پای صدها نکند، گریه مرتب کردمتا نگاهی کند آقا و ورق برگرددزیر لب زمزمه ی زینب... زینب... کردمکیست آبادتر از من که خراب علی امقامتم را سر این عشق مورب کردمچه کنم طفل گنهکار امیر نجفمهوس مغفرت و مرحمت أب کردموعده ی ما نجفش یا که به هنگام مماتهرچه او خواست... توکل به خودِ رب کردم
محمد جواد شیرازی
                          باسمه تعالی
غزلیات مشترک دکتر علی رجالی و حسن میرزایی
                  تازه ترین سروده مشترک                         احکام اسلامی                              قصاص                               غزل۵
                         قصاص
تلافی کردن ِ عین عمل، حکم ِ قصاص استاگرچه عفو و بخشش، بهتر از کین و تقاص است
اگر این حکم ِ قرانی شود جاری به دنیاره آوردش، حیات ِ شخص عام و شخص ِ خاص است 
به قران آمده هر کس که ظلمی رفت بر اوتلافی گر کند، جانش، ز حس
ماه رجب باجلوه خوب عبادت میرسد/اینک نسیم رحمتی بهر عنایت میرسد/ازسوی ایزد مغفرت بهرمسلمان آمده/درعشق بازی با خدا گنج سعادت میرسد/قرآن و عترت در رجب مونس برای شیعیان/دارالشفای بندگی ماه ولایت میرسد/ماهی که استغفار را تعلیم داده بربشر/درگلشن دلدادگی صدهابشارت میرسد/اندررجب پروازکن بابندگی سوی خدا/بر شیعیان لطف ورضا هم ازامامت میرسد/ماه طلوع بندگی بازمزم اخلاصها/نابودی شیطان دون با این شجاعت میرسد/سرفصل یک آمادگی برمهدی وروزفرج/بهرظهور حض
بنام  خدا:

MS-DOS-master

سورس  سیستم عامل   مایکروسافت  داس  نسخه ی  2  :

در این پست  سورس سیستم عامل مایکروسافت  داس  نسخه ی 2  را  برای   علاقمندان   آپلود می کنم . امیدوارم که خوشتون بیاد .
+
مایکروسافت  این سورس را  مدتی پیش  به درون  گیتهاب  آپلود کرده است  و من دقیقا از همانجا    دانلود کردم .  
+
اگر  سیستمی قدیمی  دارید یا اگر ماشین مجازی دارید  می توانید  سیستم عامل داس نسخه ی 2  را   روی آن نصب کرده و البته سورسش را نیز مطالعه نمایید .
+
قب

قابلیت‌های سیستم عامل جدید آی‌فون

اپل، آی‌او‌اس ۱۳ را سرانجام عرضه کرد؛ سیستم عامل جدید گوشی‌های آی‌فون که بهبودهای قابل‌توجهی یافته است. با این سیستم عامل جدید اپل ویژگی تاریک یا Dark Mode به گوشی‌های آی‌فون عرضه شده؛ ویژگی‌ای که هم باعث تغییر بصری کار با گوشی‌های اپل ‌شده و هم تاثیر قابل‌توجهی بر میزان مصرف باتری دارد. آی‌او‌اس ۱۳ تنها چند روز قبل از عرضه پرچمداران جدید اپل یعنی آی‌فون ۱۱ و آی‌فون ۱۱ پرو و آی‌فون ۱۱ پرو مکس
دانلود پرسشنامه بخشش ری و همکاران فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: Wordتعداد صفحات: 4حجم فایل: 20قیمت: 4000 تومانبخشی از متن:
پرسشنامه بخشش ری و همکاران
هدف:
سنجش بخشش در افراد
تعداد صفحات: 4
فرمت: word
تعداد گویه ها : 15
روایی دارد.
پایایی دارد.
تفسیر دارد.
شیوه نمره گذاری دارد.
منابع دارد.
توضیحات دارد.
گارانتی بازگشت وجه دارد.

پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.
بنده درماه مبارک به خدانزدیک است/سوی احسان وکرامت به عطانزدیک است/سفره رحمت وقرآن شده پهن ملکوت/وقت افطارو سحر اوبه رضانزدیک است/ربنای رمضانی زنمازش زیباست/دردلش عشق علی هم به ولانزدیک است/یادهرلحظه کند سختی درروز جزا/گریه ها بهردلش سوی صفانزدیک است/مغفرت نعمت رحمان که رسد دردل شب/چونکه ازآتش دوزخ به رهانزدیک است/رمضان ماه شریفی که نشان از مهدی است/زمزم وعطر ظهورش به ندانزدیک است/
سحرآهنگ خوب بروصال است/تجلی گاه حق سوی کمال است/در آن بیداری است وحق پرستی/نگارستان رب ذوالجلال است/دراین ماه خدا اخلاص گیرد/زمان دیدن فیض جمال است/سحرعشق نبی وآل پاکش/دفاع از ولایت با عیال است/طلوع مغفرت در آن فراهم/درخت خوب ایمان را نهال است/بگردد روضه رضوان مهیا/گذشتن از دل مال ومنال است/قیامت رابه مومن کرده آسان/رخ آمادگی بهر سوال است/سحرآمادگی سوی ظهور است/زمان انتظارش ماه وسال است/
64bit
سیستم عامل ویستا نسلی جدید و کاملا متفاوت از سیستم عامل های شرکت مایکروسافت است پس از سال ها انتظار و با صرف میلیارد ها دلار هزینه نسخه نهایی آن در تاریخ 30 ژانویه 2007 عرضه و فروش رسمی آن در سراسر جهان آغاز شد . این سیستم عامل از نظر گرافیک و ظاهر در میان سیستم عامل های دیگر مایکروسافت انقلابی بود که کاربران ویندوز را مجذوب خود کرد . سیستم عامل Microsoft Windows Vista شامل هفت نسخه با قابلیت های مختلف می باشد که مختصر توضیحی از آن را آماده کرده ایم .
اد
پس از کاشت نهال در آستانه روز درختکاری: همچنانکه قبلاً از پزشکان، پرستاران و مجموعه های درمانی صمیمانه تشکر کردم، لازم میدانم بار دیگر از این عزیزان که با کار بسیار با ارزش خود در حال جهاد در راه خدا هستند، تشکر کنم. همچنین لازم میدانم از خانواده پزشکان، پرستاران و همه عوامل درمانی که با صبر و تحمل خود در کنار تلاش شبانه روزی عزیزانشان هستند، سپاسگزاری کنم/ برای عافیت بیماران دعا میکنم و همچنین برای درگذشتگان از این بیماری طلب رحمت و مغفرت
سوالات درس دوم مطالعات هشتم 
درس دوم: تعاون
2)
نکته: تعاون تنها به خانه و مدرسه و محله محدود نمی شود.
 1 -انفاق چیست؟ افراد از طریق بخشش مال، علم، توانایی ها و وقت خود به کسانی که نیازمند هستند،
یاری می رسانند، به این بخشش انفاق می گویند. 
2 -افراد نیکوکار و موسسات خیریه چه نقشی در همیاری اجتماعی دارند؟ گاهی افراد نیکوکار در قالب
سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه به یاری نیازمندان یا حل برخی از مشکالت جامعه می
پردازند. 
ادامه مطلب
صبح من ساعت 11 شروع شد. فرجه امتحانات مجال خوبی برای شب بیداری و صبح خوابی برایم به وجود آورده. امروز تشییع پیکر شهید سلیمانی نیمه کاره ماند گفته اند به دلیل ازدهام جمعیت به وقتی دیگر موکول شده. رفیق کرمانیمان که از آشنایانش در بیمارستان شفای کرمان است می گوید کشته ها بیشتر از آنی است که می گویند. در این مدت که نبودم فیلمی گمنام از برادران کوئن دیدم که خوشم آمد نامش مردی که آنجا نبود است نمره کمی دارد اما ساختار قوی. تئوری های توطئه درباره شهاد
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را بخواند حقتعالی او را روز قیامت مبعوث کند در حالی که مومن و موحد باشد و نشور را تصدیق نماید و اورا بی حساب به بهشت برند وهرکه این سوره را بخواند هرگز الله اورا عذاب نکند و اورا حساب نکند ومنزل او در فردوس اعلا باشد و اگر همراه خود داشته باشد حشرات زمین نزد او نیایند وهرکس آن را بخواند خاندانش زنا کار نشوند و هفتاد هزار ملائک در تشییع جنازه وی شرکت کنند و برایش دعا و مغفرت کنند تا که در قبر اورا جای دهند
مدیر عامل مهدی حق اومد توی اتاقمون از روی که پدر فاطمه میم زن مدیر عامل مهدی حق فوت شده بود نیموده بود شرکت اومد ازمون تشکر کرد بابت رفتن به مراسم !!!! جالب ش این بود همون خنده ای همیشگی ش روی لب ش بود اما با یه غم ... و ناراحتی از اتفاقی که افتاده ...
موضوعی که همه می دانیم این است که هوآوی به سختی مشغول کار برروی سیستم عامل جایگزین خود بوده و تلاش می‌کند تا اولین گوشی هوشمند خود با سیستم عامل HongMeng را در ماه اکتبر به صورت رسمی معرفی کند. یک ماه پیش بود که در ترنجی خواندیم سیستم عامل هواوی هونگ منگ (Hongmeng) نام سیستم عامل جایگزین اندروید است. طبق گزارشات منتشر شده این شرکت سیستم عامل جدید خود را برای آزمایش بر روی بیش از یک میلیون دستگاه نصب کرده است. علاوه‌براین در تلاش است تا نام تجاری هونگ
به خاطر اون موقع هایی که از کسی به جز خدا یاری خواستیم از خدا طلب مغفرت کنیم .
خدا خوشش نمیاد موقع گرفتاری در خونه ی کس دیگه ای رو بزنیم .
خدا می گه مگه من نگفتم خودم برای تو کافی هستم ، پس چرا بدون امید به من سراغ کس دیگه ای رفتی؟! 
من خودم تا ته رفاقت باهاتم 
برای بهبود حال میتونید ... استغفار کنید:)
آقای پناهیان توی یکی از ویدئو هاشون میگفتند مومن نباید غمگین باشه اگر بود یعنی یه جای کارش میلنگه بره و از خدا طلب بخشش کنه ! یه کاری کرده همون کار مسبب غم شده ...
مومن باید دل شاد داشته باشه! از نوع واقعیش ...

دانلود مقیاس ارزیابی گرایش به بخشش (HFS)
مقیاس ارزیابی گرایش به بخشش (HFS)
مشخصات فایل

تعداد صفحات
3

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
علوم انسانی

توضیحات کامل
دانلود مقیاس ارزیابی گرایش به بخشش (HFS)
نمره گذاری
پایایی و روایی
توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود
بررسی تنظیمات  (CMOS )BIOS
مطمئن شوید که تاچ‌پد از بخش تنظیمات CMOS (BSIO) غیرفعال نشده باشد. بعد از وارد شدن به بخش تنظیمات BIOS یا CMOS می‌توانید تنظیمات دستگاه را بررسی کنید تا در صورت غیرفعال بودن آن را دوباره فعال نمایید. برای مشاهده این تنظیمات، این دستورالعمل را دنبال کنید. البته سعی کنید این شیوه را در انتها مورد بررسی قرار دهید و با روش های مرسوم دیگر که در این مقاله ذکر شده، سعی بر تعمیر تاچ پد لپ تاپ داشته باشید.
خراب بودن فایل‌های سیستم عامل
گ
 سلام بر ماه با عظمت خداوند، ماه #رجب

همان ماهی که از مهتابِ نهر برتر از شیر و عسل #بهشت، سرچشمه می گیرد

این ماه شروع شکوفه زدن درخت ایمان برای مؤمنان است تا آنکه در #شعبان به باغ گل مغفرت بنشیند و در ماه مبارک #رمضان، میوه شیرین بهترین مقدرات الهی را ثمر دهد

ان شاءالله آغاز سراسر خیر و برکت این ماه با عظمت، شروع شیرینی برای فصل #بندگی خداوند باشد تا با جانی سرشار از شهد و شکر ایمان و استغفار به سفره پُربرکت ماه مبارک رمضان برسیم

❤️ طل
سلام 
من سوالم اینه که چه طوری گناه دروغ گفتن بخشیده میشه؟ ماجرا از این قراره ؛
دوستم از دروغی که گفته خیلی خیلی زیاد پشیمون هست، گفته بود به چند نفر که خیلی اوضاع پولی من خوبه، آیا این کار جز گناهان بزرگه؟ آیا راه حلی داره که خدا ببخشه یا نه ؟ دچار عذاب وجدان خیلی شدید شده و شب ها آرامش نداره و هی کابوس میبینه و گریه میکنه.
خلاصه اعصابش خیلی خورده، بهم میگه دوست دارم گاهی اوقات مدت ها در اتاق مو ببندم و تنها باشم و به اشتباهاتم فکر کنم که آیا
تحقیق پدافند غیر عامل
دانلود تحقیق پدافند غیر عامل، در قالب فایل pdf و در 40 صفحه. پدافند غیر عامل با مفهوم کلی دفاع در برابر تهاجم،بدون استفاده از سلاح و درگیرشدن مستقیم،سابقه ای بس طولانی در تاریخ بشری به قدمت خلقت انسان دارد. شکل گیری تمدن های اولیه در جهان،همواره با وقوع جنگ همراه بوده است،انسان ها از طریق پناه ...
«اللهم الرزقنا کربلا...»:〰〰〰〰
#حدیث 
امام باقر(ع) فرمودند: 
❣خداوند هر شب جمعهتا صبح از عرش ندا مےدهد:
آیا بنده مؤمنے نیستــ ڪه از گناهانش توبہ ڪند تا توبه او را بپذیرم؟
وسائل الشیعه، ج۵، ص۷۳
اَستَغفِرُاللهَ رَبِّی مِن کُلِّ ذَنبٍ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ
〰〰〰〰
. . .  گاهی باید دستار از سر و پاپوش از پا بگیری و سراسیمه جاری شوی تا عمق بی نهایتِ زندگی، برایِ لمسِ سرمایِ زمین با کفِ پاهایت و درکِ گرمایِ خورشید با پوستِ صورتت!
.
 برای تجربهِ لحظهِ اکنون، و عبور از گذشته! برایِ بخشیدن و رها شدن، برای پرواز!
.
نه به خاطرِ آن که شاید دیگران لایق بخشش هستند، تنها به این دلیل که تو شایسته ی آرامش هستی!
.
✡فرصت بی نظیرِ دو روز آموزش مهارت های فردی و روان تحلیلی گروهی در بام شگفت انگیز طبیعت ایران، روستای فیلبند ما
مگس تسه تسه عامل کدام بیماری است از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
ویکی‌پدیا دانشنامهٔ آزاد
سلامت نیوز محققان معتقدند که زخم پشه تسه‌تسه با کثیف کردن تن صاحبخانه انگلی را وارد تن می‌ آهسته که میسر است رویا دانا و مرگباری را به.
ادامه مطلب

سیستم عامل ویندوز XP یک سیستم عامل کامپیوتر شخصی است که توسط شرکت مایکروسافت به عنوان بخشی از خانواده ویندوز NT تولید شده است . این سیستم عامل در سال 24 آگوست سال 2001 منتشر شد و در 25 اکتبر 2001 برای فروش منتشر شد . توسعه XP در اواخر 1990 به عنوان “نپتون” آغاز شد . این سیستم عامل بر روی هسته سیستم عامل NT برای استفاده از نسخه به روز شده از ویندوز 2000 در نظر گرفته شده بود نیز در ابتدا برای بازار کسب و کار برنامه ریزی شد . ویندوز XP یک پیشرفت عمده از نسخه های MS
9 عامل تأثیرگذار سیگار بر دندان

دندان های زیبا و درخشان عامل مهمی در زیبایی شخص است. به طوری که به ما اعتماد به نفس می دهند. در این مقاله درباره 9 عامل تأثیرگذار سیگار بر دندان برای شما توضیحاتی داده شده است. این فاکتورها بر کیفیت زندگی اشخاص اثر می گذارد.در نظر داشته باشید که سلامت دندان تنها برای زیبایی نیست.

ادامه مطلب
با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) عامل اغتشاشات اخیر در بوکان در کمتر از ۱۰ ساعت دستگیر شد.
به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،  عامل اصلی اغتشاشات بوکان با یکسری اقدامات اطلاعاتی پیچیده در کمتر از ۱۰ ساعت توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در یکی از شهر‌های مرزی در حین خروج از کشور دستگیر شد.
متهمه از عوامل اصلی محرکین اغتشاشات شهر بوکان بوده و ضمن اقرار و اعتراف به ارتباطات خود با گروهک‌های ضد انقلاب در یکی از کشور‌های همسا
باسمه تعالی
چهل حدیث
توکل
غزل۲
اینقدر فکر زن و بچه و اولاد نباش
می رسد روزی هر بنده و صیاد نباش
تو مکن کار خلاف و ، به خلاف امر مکن
نابجا سخت مگیر و دم پولاد نباش
تا توانی دل مظلوم بدست آور تو
با زبان و عملت موجب فریاد نباش
وقت خود را تو غنیمت بشمار و دریاب
بی خود و بی هدف و سر خود و آزاد نباش
کن توکل به خدا در همه ی احوالت
این همه دلهره از آتی و رخداد نباش
گر شدی عاشق دنیا، تو مکن عمر تلف
لحظه ای فکر کن و عامل هر باد نباش
باش در یاد خدا، جز به خدا فک
بازی های موبایل

دو سیستم عامل معروف موبایلی اندروید و IOS می باشد که میلیون ها کاربر در دنیا از این دو سیستم عامل استفاده می کنند. طبق آمار سال ۱۳۹۷ تعداد کاربران گوشی های اندرویدی در دنیا حدود ۷۶ درصد و تعداد کاربران گوشی های iOS نیز حدود ۲۰ درصد بوده است. در ادامه قصد داریم جزئیات بیشتری در خصوص کاربران این دو سیستم عامل موبایلی ذکر کنیم.
ادامه مطلب
تصورمان این بود که پدافند عامل، در زمینه جنگهای فیزیکی و پدافند غیر عامل در زمینه جنگهای غیر فیزیکی مانند خطرات فضای مجازی و کرونا فعالیت می کند .
پدافند غیر عمل مسئول شناخت و برخورد با خطرات احتمالی جنگهای غیر فیزیکی است .
از پدافند غیر عامل چیزی ندیدیم و نشنیدیم. 
اگر دنیای تکنولوژی را دنبال کرده باشید، یقینا شاهد مقایسه‌های زیادی بین سیستم عامل‌های مک و ویندوز بوده‌اید. این دو سیستم عامل قدرتمند که در حال حاضر پرکاربرد ترین سیستم عامل‌های کامپیوتر‌های شخصی در جهان به شمار می‌روند ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند. اما سوال اصلی اینجاست که اگر بخواهیم به دور از
ادامه مطلب
اگر دنیای تکنولوژی را دنبال کرده باشید، یقینا شاهد مقایسه‌های زیادی بین سیستم عامل‌های مک و ویندوز بوده‌اید. این دو سیستم عامل قدرتمند که در حال حاضر پرکاربرد ترین سیستم عامل‌های کامپیوتر‌های شخصی در جهان به شمار می‌روند ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند. اما سوال اصلی اینجاست که اگر بخواهیم به دور از
ادامه مطلب
مدیریت حافظه 
سیستم عامل در مورد با مدیریت حافظه دو کار اساسی را انجام می دهد :
·      هر پردازه به دلبل  اجراء باید دارای حافظه مورد نیاز و اختصاصی خود باشد .
·      از انواع متفاوتحافظه در سیستم استفاده تا هر پردازه می تواند به اجراء با بالاترین سطح کارآئی برسد.
سیسم های عامل در ابتدا محدوده های حافظه مورد نیاز هر نوع نرم افزار و برنامه های خاص را اماده نمایند.  فرض کنید سیستمی دارای یک مگابایت حافظه اصلی بوده  . سیستم عامل کامپیوتر فرض
حکمت قرار گرفتن ولادت شاه کرم 
در نیمه رمضان کریم

سلام بر مولود نیمه رمضان 
سلام بر نماد کرامت و بخشش در ماه کرامت و بخشش
سلام بر قرآن ناطق در ماه نزول قرآن صامت
سلام بر سبط اکبر در ماه ثقل اکبر 
سلام بر بر غریب مدینه در ماهی که با غربت آمیخته است

آقای عزیزم شب قدر نزدیک است.
شاید یکی از حکمت های قرار گرفتن ولادت شما چند روز ، پیش از اولین شب قدر این باشد که خدای آسمان و زمین برای قدر یافتن و یافتن قدر، چنگ زدن به دامن کریم تو را به عنوان راه می
دونفر از دخترها شیطنت میکردن و میخندیدن بهشون گفتم برن بیرون بخندن. رفتم دیدم با خوشحالی دارن ادامه میدن. گفتم اومدین تنبیه بشید مثلا؛ برگردین سر درستون. یکی شون گفت: خانوم ما لیاقت بخشش شما رو نداریم. بذارین این زنگ بیرون باشیم به رفتار زشتمون فکر کنیم:)
با سلام
به اطلاع دانشجویان محترم میرساند کلاس جبرانی درس سسیستم های عامل فردا چهارشنبه (98/09/20) ساعت 16:30 تا 18 بر گزار می گردد. شماره کلاس متعاقبا اعلام خواهد شد. 
در صورت مغایرت زمان اعلام شده با زمان برگزاری سایر دروس در بخش نظرات این پست موضوع را اعلام نمایید. 

مرا دعوت کرده اند تا بخشیده شوم، مرا احضار کرده اند تا از بی راه ها استقلال یابم، مرا جلب کرده اند تا از پیچش بیرون بیایم و واقف شعاع شوم و روز را حساسیت کنم. ولی هنوز گویی بخشی از من در پیچش مانده است. هنوز گویی نمی توانم خود را از بندهای مرموز به خشکی امدن دست و پایم آزاد کنم. هنوز گویی نمی توانم چشمانم را قائم و تمام به سو روز باز کنم. می خواهم از این در باخبر منحوس و داخل را صدا بزنم. می خواهم از این در متوجه شوم و نور را ببینم. می خواهم... داخل هم
بسم‌ الله الرحمن الرحیم قال الله تبارک و تعالی اعوذ‌ بالله من الشیطان الرجیم‌ و اذا اصابتهم‌ مصیبه‌ قالوا‌ انا لله و انا الیه راجعون 
برادر بزرگوارم‌ جناب آقای محمد گلدوست اعلی الله مقام‌ الشریف:
سلام‌ علیکم؛
مصیبت‌ وارده(درگذشت پدر پزرگوارتان) موجب‌ تاثر خاطر گردید.
اینجانب‌ این مصیبت‌ را به شما و خانواده تسلیت‌ عرض می نمایم.
از خداوند متعال برای مرحوم‌ رحمت‌ و مغفرت‌ و برای خانواده صبر مسئلت‌ دارم.
۲۲اسفند۹۸- سیدمحمدجواد حسی

هنوزم برام حل نشده که تو شبای قدر و روز عرفه باید طلب بخشش از گناهان یک سال گذشته رو کرد؟!! یا برای سال در پیش دعا کرد و پر رو پر رو و با کلی گناهی که بازم پرروانه فک میکنی بخشیده شده و تمام ، از خدا آرزو ها و خواسته ها رو طلب کرد؟؟!! 

+ ما حق نداریم از مهربونی خدا سو استفاده کنیم... (1. هر گناهی میکنیم و میگیم مهربونه میبخشه... 2. هر چیزی رو میخوایم و میگیم مهربونه، میده !!) 

✍امام حسن مجتبی علیه السلام فرمودند:
✅مکارم اخلاق ده چیز است: ۱- راستگوئى ۲- نومیدى راستین از غیر خدا ۳- بخشش به نیازمندان ۴- خوش خلقى ۵-پاداش در برابر خدمات دیگران ۶- پیوند و رفت و آمد با خویشاوندان ۷- حمایت از همسایه ۸-توجّه به حقوق دوستان ۹-مهمان نوازى ۱۰-و مهمترین اینها شرم و حیاء است. تاریخ یعقوبى، ج۲، ص۲۱۵
ثروت شو         ┄┅┅❅❅┅┅┄ 
تحریم های آمریکا بر علیه هواوی این شرکت را بر آن داشته تا به جای اینکه با ترس و لرز کارش را ادامه دهد به فکر سیستم عاملی جایگزین برای گوشی هایش باشد. 
هواوی سیستم عاملی توسعه داده که نه تنها بر روی گوشی بلکه بر روی سایر گچت ها هم قابل نصب است و  نام این سیستم عامل را هارمونی گذاشته است. البته هارمونی در وهله اول برای استفاده بر روی خودروهای هوشمند، ساعت ها و رایانه های شخصی طراحی شده و نسخه نهایی آن در سال ۲۰۲۰ به بازار می آید.
نسخه هایی از این س
SUSE یک شرکت تجاری آلمانی است که در سال 2005 از سیستم عامل openSUSE به عنوان یک سیستم عامل غیر تجاری متن باز و جمعی، رونمایی کرد. در طی مدتی با کاربران لینوکس ایرانی و انگلیسی زبان که در ارتباط بودم، اولین سوالشان تلفظ صحیح این نام بود .
ادامه مطلب
گریه برمرتضی درزمزم چشمان ماست/این توسل باارادت گوهر ایمان ماست/گرچه در مظلومیت صدچشمه دارد حضرتش/عشق اودرجان شیعه همره احسان ماست/کوفه گشته بی ولایت درشب قدر علی/داغ اوتاروزمحشر دردل وبرجان ماست/یاعلی ذکرمدام ودرعبادت کامل است/مزداین ماه مبارک دیده گریان ماست/می نویسد حضرت حق مغفرت با سرنوشت/گرعنایت اونماید سخت هم آسان ماست/ماهمه درکوی مولا چون غلام درگهیم/باولایت تاشهادت نقطه پایان ماست/دررکاب رهبرخودمنتظر بهر ظهور/یوسف زهراامید وم
احادیثی در باب سخاوت و بخششحدیث (1)- امام على علیه السلام :
اَلسَّخاءُ یُکسِبُ المَحَبَّةَ و َیُزَیِّنُ الاخلاقَ؛سخاوت، محبّت آور و زینت اخلاق است. تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 378 ، ح 8523

حدیث (2) امام صادق علیه السلام :
السَّخَاءُ مِنْ أَخْلَاقِ الْأَنْبِیَاءِ وَ هُوَ عِمَادُ الْإِیمَانِ وَ لَا یَکُونُ مؤمنا [مُؤمِنٌ‏] إِلَّا سَخِیّاً- وَ لَا یَکُونُ سَخِیّاً إِلَّا ذُو یَقِینٍ وَ هِمَّةٍ عَالِیَةٍ لِأَنَّ السَّخَاءَ شُعَاعُ نُورِ ا
سیستم عامل پرینتر

سیستم عامل پرینتر پس از اینکه پروسه تولید پرینتر در کارخانه به اتمام رسید ، توسط کارشناسان شرکت تولیدکننده بر روی آن نصب می‌شود . از این‌رو پس از خرید پرینتر با سیستم عاملی که به صورت پیش فرض بر روی آن نصب شده است روبه‌ رو می‌شوید . کنترل کامل تمامی بخش‌های پرینتر در دست سیستم عامل است . البته سیستم عامل به تنهایی همه کارها را انجام نمی‌دهد و در این بین نرم‌افزار بسیار مهمی با نام Firmware وجود دارد که مسئول رفتارهای پرین
آشنایی با پدافند غیر عامل
پدافند در مفهوم کلی، دفع، خنثی کردن و یا کاهش تاثیرات اقدامات آفندی دشمن و ممانعت از دستیابی به اهداف خودی است.
پدافند به دو بخش تقسیم می‌شود 1- پدافند عامل 2- پدافند غیرعامل 
پس از وقوع انقلاب صنعتی در قرن هجدهم در اروپا و توسعه بیشتر، (پژوهش و توسعه) پیشرفت‌های شگرفی در همه سطوح فناوری پدید آمد. به طوری که دوران کنونی به ویژه دو دهه اخیر را (عصر انقلاب سوم فناوری) یا (دوران انقلاب در میکروالکترونیک) نامیده‌اند، تحو
 اول، علاقه شدید به پس انداز.
دوم، کاهش دادن هزینه ها.
عامل اول: علاقه شدید به پس انداز
امام علی علیه السلام می فرماید:
ان للدنیا رجالا لدیهم کنوز مذخورة؛ در دنیا مردانی هستند که در نزدشان گنجینه ها اندوخته شده است.
ادامه مطلب
گزینش یک سیستم عامل جهت انجام
فعالیت‌های کامپیوتری مطابق با نظر و سلیقه ی شخصی افراد می‌باشد، اما باید اشاره
کرد که بهترین انتخاب برای یک کاربر معمولی جهت انجام امور ساده، سیستم عامل
ویندوز بوده و سیستم عامل لینوکس برای کاربری که بدنبال چالش باشد مناسب است. در
اینجا به بررسی خصوصیات سیستم عامل های لینوکس و ویندوز می پردازیم.
ادامه مطلب
پاورپوینت سیستم عامل - 42 اسلاید
پاورپوینت سیستم عامل پاورپوینت سیستم عامل پاورپوینت سیستم عامل پاورپوینت سیستم عامل nسیستم عامل ومدیریت سخت افزار: n n سیستم عامل از منابع سخت افزاری شامل یک یا چند پردازنده برای ارائه خدمات به کاربران استفاده می کند. همچنین حافظه ثانویه و I/O را از طرف کاربران مدیریت می کند.   n n بنابراین برای بررسی سیستم عامل داشتن درک مناسبی از سخت افزار کامپیوتر ضروری است. n اجزای اصلی هر کامپیوتر عبارتند از: n پردازنده : کنت
این روزا انگار محبت جرمه 
یجا میگفت دو دسته تنهان مهربونا با گرگا خخخ
دیگه چقدر بذل و بخشش هه هه خخ
چقدر لطف و مهربانی
چقدر دیگه باید به طرف حال بدم تا باهام اوکی بشه
اونجا فهمیدم
باید خودم نباشم خخخ
ولی بیخی خودم میباشم هه ها هی هی هو هو
یروز دلتنگت میشن الان داغه دوروییه دوستاشونن
بسم الله الرحمن الرحیم 
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

جمعه که می‌شود ظرف خالی وجودم را به سمت آسمان رحمت خدای عظیم برمی‌گردانم، همه چیز را مهیا میکنم برای طلوع مغفرت و بارش نورانی غفران تا تشنگی وجودم را از عطوفت لبریز کنم؛ مهیا میشوم برای گام نهادن در عرصه‌های برتر...
 جمعه که می‌شود سائل و نائل، کوچه پس کوچه‌های انتظار را با اشک چشمم جارو میزنم، شهر را چراغانی می‌کنم، نرگس هایم را فرش زمین میکنم تا او بیاید و
خیلی برام جالبه برنامه نویس خانم رویا میم توی مسائل سرور ساده و کار با دیتابیس خیلی راحت میگه بلد نیستم و پاس میده به من یا برنامه نویس آقای محمد حسین خ و مدیر عامل آقای مهدی حق هم سری قبول میکنه بعدش اگه من باشم خودشو مدیر عامل آقای مهدی حق میکشه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

منطق نوین